Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Egzamin gimnazjalny 2010: Część matematyczno-przyrodnicza: Odpowiedzi, pytania, arkusze

Utworzony przez dobrze ze to nie matura, 28 kwietnia 2010 r. o 11:24
no ale to jest izotop czyli ma zmieniona liczbe neutronow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a to z odchyleniem plomienia swieczki wie ktos o co chodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie narzekam jestem naprawdę bardzo bardzo słaba ze ścisłych przedmiotów ale z tego co widzę to poszło mi nawet dobrze jak na moje możliwości aż za dobrze:) i jestem zadowolona nie spodziewałam się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z zamknietych okolo 17/25 z otwartych mam nadzieje na 15 bylbym zadowolony ale nie wiadomo heh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Test był krótko mówiąc trudny. Gdy otworzyłam i zaczęłam przeglądać arkusz stwierdziłam: :"haha prościzna" trapez, wykresy, mapa - standardowy arkusz jak co roku. Cały stres ze mnie zszedł i nabrałam pewności siebie. Pierwsze zadania (wykresy kołowe) łatwe, nie miałam problemu. A później .... zaczęła się ostra jazda bez trzymanki. Przekładałam strony zostawiając sobie skomplikowane zadania na później .... co jak się okazało prawie wszystkie były trudne. Nie mówili nam w szkole dat powstania surowców (nie wiedziałam ale w końcu po zastanowieniu zaznaczyłam odpowiedź, która okazała się dobra) Biedronki ..... mszyce ..... siet! Skąd ma widzieć dlaczego jedna jest bardziej radioaktywna! Zaznaczyłam że biedronki są większe. Długo zastanawiałam się też nad zad gdzie była podana masa 14u i 8 protonów (coś takiego) Zaznaczyłam azot gdyż ma masę 14u .... okazało się że o węgiel chodziło. Matmy -> praktycznie wcale nie było. Nie spodziewałam się ani trochę tak dużej ilości chemii, geografii, i wogóle tak dziwnych, koszmarnych pytań. Najłatwiejsze (moim zdaniem) było zadanie o Oli, Romku i Pawle. Trapez okazał się nie być związany z obliczaniem pola, obwodu itp. W ostatnich 30 min pisania zaczęły ręce mi się trzęść ze stresu że nie wyrobię się z czasem i nie zrobię wielu zadań. Gdy wyszłam z sali (wraz z innymi wkurzonymi osobami) łzy napłynęły mi do oczu. Wraz z moją koleżanką poszłyśmy się załamać. Okazało się, że nie tylko nam poszło tak źle. 90% uczniów było zdenerwowanych, załamanych i zdezorientowanych. Myślę, że skoro tak źle wypadnie ten egzamin próg punktowy w liceach się znacznie obniży. I NIE ma co narzekać :"nie dostanę się do wymarzonego liceum". Trzeba zawsze mieć nadzieję i myśleć że wszyscy zawalili ten test. Podsumowując: TEN TEST BYŁ BARDZO TRUDNY, STRASZNIE SIĘ RÓŻNIŁ POZIOMEM OD UBIEGŁYCH EGZAMINÓW I ŻYCZĘ ROCZNIKOWI 93 ABY ICH COŚ TAKIEGO NIE SPOTKAŁO!!!! ;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zadanie 35 i 36 ma ktos juz odpowiedzi? bylbym wdzieczny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak jest w tym 17???? węgiel czy azot?? !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z ta swieczka to chyba najmniej sie odchyli w srodkowym, bo zimne przechodzi dolem, a cieple idzie gora
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 17 będzie węgiel ;/ .... ja zaznaczyłam azot, ale byłam u pani od chemii i pytałam i powiedziała że węgiel. To zadanie było beznadziejne. Bo skoro masa atomowa ma 14u to zaznaczam 14u ...... wszyscy których pytałam zaznaczyli azot ..... w zadaniu ze świeczką zaznaczyłam że wszędzie tak samo .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będzie Azot będzie tlen liczyłam to wszystko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zdaniu 17 będzie węgiel. Jest to izotop, zatem zmienia się w nim liczba neutronów, TYLKO I WYŁĄCZNIE. A jak może wiecie, jądro składa sie tylko z protonów i neutronów, z czego masa 1protonu=1neutronu= 1u Zatem skoro jądro to ma miec 14 u, a mamy w zadaniu, ze mamy 8 neutronów, czyli mamy juz 8u, czyli 14u-8u=6u, czyli zostało 6 protonów, a 6 protoów ma węgiel Ale co, prawda to prawda, test był trudny, trudniejsz niz zwykle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jenyyy.... co to było?? jak będę mieć 25pkt to będzie luX ;D dobrze ,że ocenami nadrobie stracone punkty, a wczoraj było łatwiej ee tam ludziska - nie przejmujcie się ;] eh popatrzcie jaka fajna pogoda, idealna na jakiś wypad na basen ;D pozdróffka ;*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gonsior tomasz napisał:
no no był łatwiejszy niż sprzed kilku lat, oddałem go po godzinie, będzie z 49/50, jakbyście się uczyli też by wam poszło
Dobra, nie chwal się palancie. W internecie to każdy taki mądry. Ucz się dalej, jełopie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
można powiedzieć że egzamin był bardzo trudny... nikt sie nie spodziewał że dadzą tyle geografii i w ogóle.... masakra...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o zadanie 17., to powinien być azot, bo tylko azot ma masę 14u. Podejrzewam jednak, że autorom testu chodziło o izotop węgla, bo inaczej nie podaliby liczby neutronów. Problem w tym, że izotopy mają zmienioną liczbę masową A, a oni napisali o masie 14u (a liczby masowej, o ile mi wiadomo, nie wyraża się w unitach). W unitach wyrażana jest jedynie masa atomowa, podawana pod symbolem pierwiastka. Na wikipedii wyczytałam, że nie wolno mylić masy atomowej z liczbą masową, więc te zadanie zostało źle sformułowane. Gdyby było napisane, że liczba masowa wynosi 14u i jest 8 neutronów, to wtedy 14-8=6, czyli wyszedłby węgiel. Wszystko by się zgadzało. Niestety wiele osób (w tym ja) pomyliło się przez źle sformułowane zadanie, no bo jak 14u to to musi być masa, a taką masę atomową ma jedynie azot. Zresztą nam na chemii nauczycielka 10 razy powtarzała, że masa atomowa jest pod symbolem pierwiastka i wyraża się ją w unitach, no to sorry bardzo. Naprawdę zaczynam powoli wierzyć, że te osoby, co układały ten test, same do końca nie wiedziały, co robią. Po prostu starały się go udziwnić jak tylko się da. :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Gimnazjalisto! Nie powiódł Ci się egzamin gimnazjalny ? Nic straconego! Zapisz się do naszego Liceum. W ofercie mamy też kierunki, na które nie wymagamy wykształcenia średniego. Nie zwlekaj, skontaktuj się z naszym sekretariatem, adres ul. Malmeda 2, 15-440 Białystok, bądź telefonicznie: 796400477.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 10 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...